חברת השמה בחיפה, משרות חמות בחיפה, עבודה חדשה בחיפה, ראיון עבודה בחיפה, כוח אדם, גיוס עובדים, חברת השמה בצפון, תעסוקה, מפעלים, עבודה

כל מה שרציתם לדעת על סיווג בטחוני

מהו סיווג בטחוני?
סיווג בטחוני משקף את רמת הרגישות של המידע אליו אתם רשאים להיחשף. סיווג בטחוני נדרש במשרות ביטחוניות בחברות כגון רפאל, אלביט, תעשיה אווירית, 📠📟 משרד ראש הממשלה וחברות אזרחיות אשר מבצעות פרויקטים בטחוניים.

איך משיגים סיווג בטחוני?
יש שני סוגי סיווג בטחוני, סיווג אזרחי וסיווג צבאי סיווג צבאי מקבלים כתוצאה משירות צבאי ביחידה מסווגת, על מנת לקבל סיווג צבאי עוברים המלש”בים בטרם הגיוס תחקיר בטחוני ובהתאם לתוצאותיו נקבעת רמת הסיווג שלו סיוווג אזרחי מקבלים כאשר מתמיינים לחברה ביטחונית תהליך ארוך שיכול להמשך בין 3 חודשים לחצי שנה התחקיר הביטחוני קובע את רמת הסיווג של כל מועמד מ-1 עד 6 ככל שהמספר נמוך יותר, כך רמת הסיווג ואפשרות החשיפה למידע מסווג גבוהה יותר.

הליך הסיווג
שלב א’: שאלון בכתב
בשלב הראשוני תתבקשו לחתום על טופס ויתור סודיות מידע וסודיות 💉 רפואיתלאחר שתחמועל טופס, תערך בדיקה מקיפה אודותיכם במאגרי מידע ממשלתיים במקביל תדרשו למלא שאלון תחקיר בטחוני שמהווה סוג של סיכום קורות חיים
את השאלון יש למלא בפירוט וברצינות היות והוא יורד לפרטים הקטנים ביותר. בשאלון תשאלו בין השאר על מצבכם הרפואי, הנפשי, קרובי משפחה, חברים, תחביבים, אירועים בעבר, תכניות לעתיד, מצב כלכלי, מצב משפחתי, ביקורים במדינות זרות, קשרי חוץ, משרות בעבר ובהווה ופרטים נוספים.

שלב ב‘: שאלון בעל פה
את התחקיר בעל-פה מבצעים אנשי מקצוע מטעם שירות הביטחון הכללי (השב”כ) בשיתוף עם גורמים צה”ליים מחיל המודיעין שהוסמכו לכך לאחר הכשרה ארוכה ומעמיקה.
במהלך התחקיר בעל פה, ישאלו המראיינים בעיקר אודות המידע עליו נשאלתם בשאלון בכתב. כמו כן ייתכן שתאלו על נושאים נוספים עליהם לא נשאלתם בהתאם לשיקול דעת המראיין לאחר הריאיון, לפי הצורך ושיקול הבוחנים, תישלחו להמשך תהליכים כמו בדיקה רפואית או אבחון פסיכולוגי. כמו כן ייתכן וייצרו קשר עם האנשים עליהם סיפרתם בשאלון כמו מורים, חברים, מעסיקים ואחרים.

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר

מאיה ג׳וב סניף חיפה

 דבר עכשיו עם מומחה גיוס שיעזור לך לשדרג את הקו׳׳ח וילווה אותך בכל תהליך חיפוש העבודה. מלא את הטופס הבא בצירוף קו"ח שלך.